Skoro wpisałeś tę frazę w wyszukiwarkę, to znaczy, że potrzebujesz pomocy.

Zanim przejdę do sedna chciałbym, żebyś dowiedział się co robić co aby nie musieć wymieniać części do drzwi suwanych zbyt często .

JEŚLI JESTEŚ WŁAŚCICIELEM DOSTAWCZAKA NIE WOLNO CI TEGO ROBIĆ .

Najczęściej spotykanym błędem wśród właścicieli aut dostawczych, u których pojawia się problem z prawidłową pracą drzwi suwanych jest smarowanie .

Kierowcy smarują rolki i prowadnice a później smarują grubą kasę mechanikowi, który wymienia części – niestety. Smar tylko pogarsza sprawę, powoduje że do rolek zaczynają przylegać różnego rodzaju nieczystości, co sprawia , że drzwi pracują jeszcze gorzej. Jeśli rolka przestała działać prawidłowo, starła się lub łożysko przestało działać najlepszym rozwiązaniem jest kupno nowej , pojedynczej rolki . Kupując zestaw naprawczy zamiast całej części można zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy inwestując przy tym swój czas. Sama wymiana nie jest skomplikowana , żadnemu mechanikowi nie powinna sprawić większego problemu .

Najlepszym sposobem na to, żeby części drzwi działały jak najdłużej jest …właściwa eksploatacja. Niby oczywiste , a jednak …

Kilka zasad :

  • wybieranie części wyższej jakości się opłaca – łożysko zabezpieczone uszczelką, zapobiega przed wdawaniem się rdzy, a jeśli łożysko się kręci to i biznes może się kręcić. Lepiej zapłacić 100 zł raz na 2 lata niż 50 zł co pół roku . Samochód, który stoi często w warsztacie i nie zarabia, a dniówka przepada.
  • Podczas mycia nie można lać wody bezpośrednio na łożyska , aby woda nie dostała się pod uszczelki.
  • Drzwi powinny chodzić płynnie, jeśli tak nie jest , to zawsze należy zacząć od regulacji, nie należy szarpać, ponieważ rolki mogą wypaść z prowadnic lub zawiasy mogą ulec zerwaniu.
  • zero smaru na rolkach, tylko woda, szmatka i odtłuszczacze.

Wracając do pytania z nagłówka .

Jeśli zależy Ci na czasie, udaj się do mechanika i zleć wymianę wózka luba zawiasu, wybierając część zamienną pamiętaj o tym , że sworzeń powinien być wykonany ze stali nierdzewnej a łożysko zabezpieczone uszczelką . Jeżeli masz czas a szukasz budżetowego rozwiązania zamiast wózka lub zawiasu poproś z wymianę samych rolek, zestawy naprawcze można zakupić w prawie każdej hurtowni motoryzacyjnej lub przez internet. Koszt dobrej jakości wózka to ok. 110 zł, tańszy odpowiednik można kupić za 90 zł.

Zestaw naprawczy dobrej jakości to koszt ok. 70 zł.

Każdy , kto choć trochę zna się na mechanice raczej nie będzie miał problemu z samodzielną wymianą części, jeśli wolisz zlecić pracę mechanikowi koszt usługi wyniesie 80 – 120 zł

wózek środkowy
zestaw naprawczy do wózka środkowego